Sala weselna : Publikacje i porady : Moje-wesele.net.pl

Sala weselna

Kategoria: Organizacja wesela

Planując ślub i przyjęcie dla gości, powinniśmy zacząć od wyboru odpowiedniej sali weselnej. Biorąc pod uwagę fakt, że w dzisiejszych czasach na pierwszy wolny termin, który będzie nam odpowiadał, możemy czekać nawet trzy lata, warto zabrać się za poszukiwania odpowiednio wcześnie. Co prawda w ostatniej chwili też zawsze coś znajdziemy, ale jeśli już decydujemy się na urządzenie wesela, to powinno ono być takie, jak sobie wymarzyliśmy.

Zanim wybierzemy konkretny dom weselny czy restaurację, należy przede wszystkim zrobić orientacyjną listę gości, żeby mniej więcej wiedzieć, jak dużego lokalu potrzebujemy. Sala nie może być zatem za mała, musi swobodnie pomieścić wszystkie zaproszone osoby oraz trzeba oczywiście zadbać o odpowiednią powierzchnię do tańca. Zbyt obszerny lokal też nie jest wskazany, ponieważ goście po prostu za bardzo się rozproszą i zabawa może nie być z tego powodu udana. Optymalne rozwiązanie oferują nam domy weselne, które urządzają przyjęcia zarówno mniejsze, jak i ogromne, na kilkaset osób. Kwestię powierzchni rozwiązują np. zamykając i otwierając dodatkowe skrzydło, które w razie potrzeby pełni funkcję jadalni lub sali tanecznej.

Poza tym powinniśmy zwrócić uwagę na takie szczegóły, jak czystość lokalu, toalet i kuchni, to, czy podłogi i parkiety nie są śliskie, czy jest klimatyzacja, czy goście będą mieli możliwość wyjścia na zewnątrz. Bardzo ważne jest otoczenie, ładne widoki, ławeczki itp. Dobry dom weselny oferuje też duży parking, który bez problemu jest w stanie pomieścić wszystkie samochody. W przypadku, kiedy będziemy musieli przenocować większą liczbę osób, warto zatroszczyć się o to, żeby bezpośrednio w domu weselnym były pokoje do wynajęcia, dzięki czemu unikniemy szukania hotelu.

Podstawowe kwestie to oczywiście także ceny i oferta sali weselnej. Obecnie najpopularniejsze są usługi kompleksowe, czyli obejmujące np. kilka gorących dań, przystawki, określoną ilość soków i napojów, owoce, ciasta, tort itp. w konkretnej cenie za osobę. Do tego dochodzi też pełna obsługa, więc młodzi tak naprawdę nie muszą się już o wiele martwić. Jak widać, decydując się na dobry dom weselny, oszczędzamy sporo czasu i energii, a zyskujemy niepowtarzalne wspomnienia.Słowa kluczowe: sala weselna


Aby dodać komentarz musisz się zalogować.

Wyświetlenia: 2052

Publikacja użytkownika:


mojewesele

Publikacje mojewesele

Kamerzysta i fotografPrzygotowania do ślubu i wesela, które często trwają dosłownie ...
Nauki przed ślubemW celu sformalizowania związku dwojga kochających się ludzi ...
Pierwszy taniecPierwszy taniec na weselu zwyczajowo należy do młodej pary. ...
Moda ślubnaTak jak w każdej dziedzinie, tak i w branży ślubnej obowiązują ...
Wybór daty ślubuJeśli jesteśmy już zdecydowani na rozpoczęcie wspólnego życia, ...
Kontakt Regulamin
Logowanie Rejestracja
Copyright © 2010-2013 MojeWesele.net Wszystkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu